Download onze Whitepaper
Wil jij gaan starten als zzp’er in de zorg of ben je al een tijdje ondernemer en wil je nog eens kijken of je alles op orde hebt? Download dan onze gratis whitepaper.
DownloadLaatste update 4 mei 2021 om 10:02
Het nieuwe wetsvoorstel omtrent wet BIG heeft ook gevolgen voor het tuchtrecht. De gevolgen binnen het tuchtrecht betreft een beroepsverbod voor de medische zorg. Dit gaat dan om gedrag dat zodanig ernstig is, dat de rechter beslist dat diegene niet geschikt is om zijn of haar beroep nog uit te oefenen. Vaak is diegene dan over het algemeen niet geschikt om überhaupt nog een zorg gerelateerd beroep uit te oefenen. Denk hierbij aan ernstige zedendelicten, geweldsdelicten of levensdelicten.
Met dit nieuwe wetsvoorstel kan de tuchtrechter een BIG-geregistreerde uit het BIG-register halen. Dat houdt in dat diegene zijn of haar beroep niet meer mag uitoefenen, en ook zijn of haar titel niet meer mag gebruiken. Hij of zij mag dus niet meer zelfstandig opereren of geneesmiddelen voorschrijven. Diegene mag nog wel werken onder het toezicht van een andere BIG-geregistreerde, mits daar geen bezwaar tegen is gemaakt door de rechter.
De inspectie (IGJ) kan je een aanwijzing of bevel opleggen wat kan leiden tot het overdragen van cliënten indien je de eisen van de Wkkgz niet naleeft.
SoloPartners is dé brancheorganisatie voor zzp’ers in de zorg. Wij volgen de ontwikkelingen in de zorg en verspreiden actuele en begrijpelijke voorlichting en informatie aan onze leden en niet-leden. Het streven is om dé bron van informatie te zijn voor de zelfstandige zorgprofessional. Als lid van SoloPartners ondersteunen wij de zzp’er in de zorg in het voldoen aan wet- en regelgeving. Wil je weten hoe, lees dan verder.
Word direct lid Meer infoRuim 89% van de huidige respondenten geven aan vanuit loondienst gestart te zijn. 56% daarvan geeft aan nooit meer terug te willen keren en zelfs uit de zorg te gaan. Hoe zit het met jou?