“In verschillende sectoren binnen de gezondheidszorg is het inhuren van zzp'ers/zoz’ers niet meer weg te denken. Dit o.a ivm toekomstbestendige zorg waar de overheid vanuit een theoretisch perspectief beleid uitstippelt.
Het besluit van de overheid om geen zoz’ers/zzp'ers meer in te zetten heeft zowel voor mij, mijn collega zzp'ers, de zorgorganisaties als de zorgvragers grote consequenties. Denk bijvoorbeeld aan de 24-uurszorg en de Palliatief Terminale Zorg Thuis.
Met de zzp’ers kunnen zorginstellingen een arrangement afspreken. Een ploegendienst van 3 x 8 uur per dag is veel duurder.
Ik wil mij inzetten voor de belangen van de zzp'ers en, indirect, de belangen van de zorgvragers die zo lang mogelijk thuis willen verblijven.”