Nu beschikbaar: AVG privacyverklaring voor zzp’ers in de zorg

AVG privacyverklaring voor zzp'ers in de zorg

Bericht geplaatst 10 april 2018 om 11:22

We schreven al eerder over de verplichtingen die per 25 mei ingaan met de nieuwe Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG). De nieuwe wet leidt tot flink wat vragen van onze leden, waaronder de wens om een eigen privacyverklaring voor zzp’ers in de zorg. Die privacyverklaring is inmiddels beschikbaar gemaakt binnen de online omgeving van onze kwaliteitsleden.

Waarom een privacyverklaring?

Jouw opdrachtgevers / cliënten dienen op de hoogte te zijn van wat er met hun gegevens gebeurd. Er wordt ongelooflijk veel informatie opgehaald over klanten door bedrijven en de AVG (in het engels GDPR) maakt dat er nu op Europees niveau een aantal zaken worden aangescherpt. De AVG geldt voor alle bedrijven en organisaties; van multinational tot aan zzp’ers en, van zwemvereniging tot aan lokale groenteboer. Hoe zorg je er nu als ondernemer voor dat jouw klanten weten waar ze aan toe zijn, als zij persoonlijke gegeven overdragen? Een privacyverklaring is hier een hulpmiddel bij. Het is document van enkele pagina’s die een aantal zaken beschrijft. Daarmee breng je jouw klanten op de hoogte van de rechten die zij hebben.

Hoe werkt de privacyverklaring?

De privacyverklaring deel je met jouw opdrachtgevers, simpelweg door deze op je website te plaatsen. Hij hoeft niet ondertekend te worden maar dient ter kennisgeving. Het is in feite een informatief document die beschrijft hoe jij omgaat met gevoelige informatie van de klant. Hoe lang je gegevens bewaart, de wijze waarop je gegevens gebruikt en -belangrijk- de rechten die de opdrachtgever heeft staan hierin beschreven. De privacyverklaring op zich is niet een verplicht document, maar je bent wel verplicht om op een schriftelijke wijze of ‘met andere middelen’ jouw opdrachtgever te informeren over de rechten die zij hebben op het vlak van privacy. Een privacyverklaring is dan de meest logische optie en wordt om die reden dan ook doorgaans als middel gebruikt.

Hoe kom jij aan de privacyverklaring?

Onze jurist heeft een white label privacyverklaring voor je opgesteld, die je in je eigen praktijk kunt gebruiken. We hebben die verklaring een plek gegeven in onze online omgeving voor kwaliteitsleden. Kwaliteitsleden beschikken via de online omgeving over de documentatie en materialen die nodig zijn voor een goede eigen praktijk. We werken hierbij eisen uit zoals die van de kwaliteitswet Wkkgz en de onderdelen die bijvoorbeeld horen bij een nieuwe (privacy) wet zoals de AVG. De KICK protocollen van Vilans en een jaarlijkse VOG aanvraag maken bijvoorbeeld ook onderdeel uit van het kwaliteitslidmaatschap, waar we € 160 per jaar voor vragen. Ben je al basislid en wil je upgraden naar een kwaliteitspakket zodat je ook de privacyverklaring tot je beschikking hebt? Log dan in op de online omgeving van SoloPartners en klik op de upgrade mogelijkheid.

We hebben hier eerder geschreven over de meerwaarde van het lidmaatschap van SoloPartners.

Heb je behoefte aan een concreet overzicht over de AVG? Zie dan de website van de Autoriteit Persoongegevens. Heb je als lid van SoloPartners nog behoefte aan specifieke ondersteuning van onze kant? We zijn benieuwd naar jullie ideeën, zodat wij ze uit kunnen werken. Stuur ze ons toe >>

SoloPartners

SoloPartners is dé brancheorganisatie voor zzp’ers in de zorg. Wij volgen de ontwikkelingen in de zorg en verspreiden actuele en begrijpelijke voorlichting en informatie aan onze leden en niet-leden. Het streven is om dé bron van informatie te zijn voor de zelfstandige zorgprofessional. Als lid van SoloPartners ondersteunen wij de zzp’er in de zorg in het voldoen aan wet- en regelgeving. Wil je weten hoe, lees dan verder.

Word direct lid Meer info

Sluit je aan bij meer dan 28000 leden

Basispakket

€ 75
per jaar
  • Erkende klachtenregeling
  • Certificaat
  • Gratis klachtenafhandeling
Kies dit pakket

Kwaliteitspakket

€ 160
per jaar
  • Erkende klachtenregeling
  • Jaarlijks gratis VOG
  • Modelovereenkomsten
Kies dit pakket